Godzina „W” w Gimnazjum 15

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice, pragniemy was zaprosić do udziału w szkolnych obchodach 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wprawdzie Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, ale dla nas jest to środek wakacji. Postanowiliśmy wiec uczcić bohaterów walk o niepodległość nieco wcześniej. 24 czerwca 2014 roku chcemy oddać hołd bohaterom, w czasie naszej szkolnej godziny „W”. Na ten dzień zaplanowaliśmy udział wszystkich uczniów w projekcji filmu pt.: ”Powstanie Warszawskie”. Chcemy jednak, aby ten dzień nie był jedynie wyjściem do kina! Chcemy w sposób godny uczcić bohaterów walki o wolność naszej Ojczyzny, dlatego apelujemy do całych klas wraz z wychowawcami, o włączenie się w obchody godziny „W” w naszej szkole. Oczekujemy pomysłów i propozycji, które wspólnie razem możemy zrealizować tego dnia. Zapraszamy do współpracy Nauczycieli, Samorząd Uczniowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Piętnastki oraz wszystkich Rodziców, którzy chcieliby się włączyć w uczczenie bohaterów Powstania Warszawskiego. Wszelkie propozycje prosimy składać na ręce nauczycieli historii i języka polskiego naszego gimnazjum do dnia 23 maja 2014 r. Jak zawsze liczymy na waszą pomysłowość i patriotyczną postawę. Pamiętajcie, że Powstanie Warszawskie było pierwszym krokiem na drodze do prawdziwej wolności, a  dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość.

Powstanie Warszawskie