Profesor Grażyna Czechowska najlepszym opiekunem szkolnego koła PCK!

Odznaczenia i statuetki uczniom oraz nauczycielom wręczyli we wtorek prezes łódzkiego PCK Jolanta Chełmińska i kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.

Podczas uroczystości zorganizowanej 25 października w Dniu Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża uhonorowano osoby, które przyczyniły się do rozwoju Ruchu Młodzieżowego PCK oraz całego stowarzyszenia. 5 nauczycielom – opiekunom szkolnych kół PCK kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenia otrzymały:Beata Nowak, Teresa Jedlina, Beata Burzyńska, Małgorzata Lewandowska oraz Elżbieta Góralczyk.Wspólnie z Panią prezes Łódzkiego Okręgowego Oddziału PCK Jolantą Chełmińską kurator wręczył także odznaki „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” (przyznawane przez ministra zdrowia) i Odznaki Honorowe PCK. Wolontariusze Łódzkiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych otrzymali tytuły i odznaki SIM PCK.

– Dziękuję za to, co robicie na co dzień. Za to, że potraficie dzielić się sobą, swoim czasem z innymi. To coraz rzadsze, a wy pokazujecie, że można – powiedział do uczniów i nauczycieli kurator Grzegorz Wierzchowski. – Wolontariat to najwyższy wymiar człowieczeństwa i cieszy fakt, że dzieci i młodzież tak chętnie w nim uczestniczą – dodał kurator.

Koła Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzą w br. 95-lecie działalności. Z tej okazji Łódzki Oddział Okręgowy PCK zaprosił szkoły naszego regionu do udziału w konkursach. Tytuły i statuetki „Najaktywniejszych Szkolnych Kół PCK” w odpowiednich kategoriach otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku, Gimnazjum nr 15 w Łodzi i Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

W konkursie na „Najlepszego Opiekuna Szkolnego Koła PCK” zwyciężyły: Teresa Jedlina (kategoria SP), Grażyna Czechowska (kat. gimnazja) i Joanna Kurzelewska (kat. szkoły ponadgimnazjalne). Tytuł „Najlepszego Wolontariusza Szkolnego Koła PCK” przyznano: Natalii Grochale, Paulinie Buczek i Weronice Krzywańskiej.

17_36 20_26