Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie

Nasza uczennica w finale
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie!

W II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie, organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej, naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zwyciężyli   w eliminacjach szkolnych:

Helena Plewka, Julia Tarkowska, Michał Dziatosz.

W Etapie Okręgowym odnieśliśmy ogromny sukces!

Helena Plewka zakwalifikowała się do Etapu Centralnego w Warszawie,

a Julia Tarkowska zdobyła wyróżnienie.

Konkurencja była bardzo duża, gdyż startowali świetnie przygotowani uczniowie z całego województwa, a konkurs składał się z części pisemnej i niezwykle trudnej części ustnej.

Etap Okręgowy został przeprowadzony w Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Jury obradowało w składzie: radcowie prawni – p. Katarzyna Mróz, p. Edyta Kowalska – Pełka, p. Beata Kuźmicka. Wyłoniono troje laureatów z gimnazjów i troje ze szkół podstawowych. Będą reprezentować region łódzki na szczeblu centralnym w Warszawie.

Koordynator ds. edukacji prawnej p. Aleksandra Grocholska – Jankowska napisała na stronie internetowej:

„Z przyjemnością obserwowaliśmy, że młodzież dostrzega znaczenie prawa w życiu codziennym i doskonale rozumie, że „nieznajomość prawa szkodzi”.         To cieszy, ponieważ wierzymy, że tylko świadomy obywatel będzie widział konieczność przestrzegania prawa, także z  pomocą radcy prawnego.”

Helence Plewce życzymy powodzenia w finale konkursu!

Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pragną gorąco podziękować

Pani Mecenas Katarzynie Mróz za ogromną życzliwość, poświęcenie czasu

i trudu, aby pomóc uczniom przygotować się do Konkursu Wiedzy o Prawie.

Grażyna Czechowska

Piotr Pawlak