«

»

„Pomóż Hani i Innym!”

Drodzy Rodzice,

chcielibyśmy z poruszyć dzisiaj bardzo ważną kwesitę. Co godzinę w Polsce ktoś słyszy diagnozę białaczka. Jedną z tych osób jest 3,5-letnia Hania, mieszkanka Łodzi.
„Kochani! Nie zwlekajcie, bo w przypadku mojej Hani czas nie leczy ran” – apeluje mama 3,5-letniej Hani, mieszkanki Łodzi. Hania cierpi z powodu ostrej białaczki limfoblastycznej i będzie potrzebowała bardziej intensywnej niż dotychczas terapii. Jedyną szansą może okazać się dla niej przeszczepienie komórek macierzystych i szpiku od dawcy niespokrewnionego. Aby pomóc pacjentom znajdującym się w podobnej sytuacji, co ta wyjątkowa mała dziewczynka, rodzina i przyjaciele w całej Polsce wspólnie z Fundacją DKMS Polska organizują akcję „Pomóż Hani i Innym!”
Bardzo trudno jest znaleźć „genetycznego bliźniaka”. Prawdopodobieństwo wynosi 1:25 000 a przy rzadkim kodzie genetycznym 1:kilku milionów.
Aby pomóc i Innym pacjentom czekającym na dawcę rodzina i przyjaciele organizują akcję „Pomóż Hani i Innym”- Łódź.
Białaczka może dotknąć każdego! Dlatego zachęcam Państwa do wzięcia udziału w akcji „”Pomóż Hani i Innym”- Łódź”, która odbędzie się 11-12.04.2015 r., w godzinach 10:00 – 20:00. Rejestrując się możesz pomóc i innym pacjentom w podobnej sytuacji.
Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na ulotce dołączonej do tego listu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Agnieszka Kwiatkowska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
Fundacja DKMS Polska

Akcja

Szanowni Państwo,

W Polsce białaczkę co roku diagnozuje się u około 10 000 osób. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Może się okazać, że wśród nich jest 3,5-letnia Hania, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Rejestracja każdej nowej osoby to zwiększenie szans na życie dla chorych, dlatego Fundacja przeprowadza akcje rejestracji potencjalnych dawców na terenie Manufaktury –

„”Pomóż Hani i Innym”- Łódź” odbędzie się w dniach 11-12.04.2015 r.,

w godzinach 10:00 – 20:00.

Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.