Wystawa prac profesora GABRIELA KOŁATA

Wystawa prac profesora GABRIELA  KOŁATA

W dniu 09.12.2017 roku, w sobotę, o godzinie 12:00 w sali wystawowej Stacja Nowa Gdynia (Zgierz, ul. Sosnowa 1) odbył się wernisaż wystawy pana profesora Gabriela Kołata.

Wystawa, zatytułowana „Innymi słowy” pokazuje przekrój prac artrysty na przestrzeni lat. Będzie ją można oglądać do 08.02.2018 roku.

Wernisaż rozpoczął się powitaniem gości i przedstawieniem artysty, jego dorobku itp. Następnie odbyła się interesująca rozmowa prowadzącego wernisaż z autorem prac.

Wszystkie prace prezentowane na wystawie wykonane są technikami tradycyjnymi takimi jak: tusz, pastel, ołówek, węgiel, lawunek, akryl oraz techniki litograficzne. Można powiedzieć, że są to techniki analogowe.

Pan Profesor Gabriel Kołat zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ilustracją, komiksem i (alternatywnie) komponowaniem muzyki. Dyplom magistra sztuki otrzymał w 1984 roku.     W latach 1988 – 2008  pracował jako asystent w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2008 r. prowadzi pracownię Rysunku, Ilustracji, Komiksu, Produkcji Gier i Filmu, która obecnie funkcjonuje w Katedrze Gier Komputerowych, Scenografii i Komiksu ASP w Łodzi.

Ponadto jest kierownikiem Pracowni Malarstwa i Rysunku oraz Pracowni Projektowania Graficznego i Concept Art’u na Politechnice Łódzkiej. W 2014 r. artysta uzyskał tytuł profesora tytularnego.

Pan Profesor Gabriel Kołat ma również wkład w rozwój naszego gimnazjum.

Jest autorem założeń programowych PRACOWNI RYSUNKU I DESIGNU, która powstała w naszym gimnazjum pod patronatem Łódzkiej Fundacji EC1 oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Głównym założeniem tej pracowni jest rozwijanie u młodych ludzi umiejętności analitycznej obserwacji otoczenia poprzez nabycie wiedzy i  umiejętności praktycznych z zakresu rysunku, od kompozycji, przez szkic, kończąc na studium rysunkowym oraz z zakresu designu.

 

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia wystawy tego artysty i zapoznania się z jego niesamowitymi pracami.

 

                                                                                                                            Pola Olichwier