↑ Powrót do Galerie

Rok szkolny 2009/2010

Konkurs recytatatorski - 2010

29. 03.2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz” , w którym udział wzięli uczniowie klas I i II. Mottem spotkania była myśl Novalisa, niemieckiego poety okresu romantyzmu, która brzmi: „Poezja leczy rany, jakie zadaje rozum”. Każdy z 15 uczestników wyrecytował jeden utwór poetycki. Można było posłuchać wierszy Mickiewicza, Słowackiego, Staffa, Herberta czy Gałczyńskiego. Wyłonienie zwycięzców przez Jury w składzie- p. D. Bartczak, p. G. Czechowska, p. A. Motylewska, p. B. Sakowski - okazało się bardzo trudnym zadaniem. Laureatami konkursu zostali: I miejsce Artur Margielewski z klasy Id - wyrecytował wiersz J. Słowackiego „Grób Agamemnona” Tymoteusz Sztandera z klasy IIc - przedstawił utwór L. Carolla „Dziaberliada” II miejsce Barbara Świderek z klasy IIa - wyrecytowała tekst S. Mrożka „Keczup” Zwycięzcy dokonali znakomitej interpretacji wybranych przez siebie utworów, wykazali się zrozumieniem recytowanego tekstu, przedstawili go mądrze i z wyczuciem, w przypadku tekstów żartobliwych dowcipnie i ciekawie. W liryczną atmosferę , sprzyjającą słuchaniu poezji, wprowadziły uczestników uczennice klasy Ie, śpiewając piosenki Beaty Kozidrak, Anny Marii Jopek i zespołu Czerwony Tulipan. Na zakończenie wystąpił debiutujący na szkolnej scenie zespół COD.