↑ Powrót do Galerie

Rok szkolny 2013/2014

Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

„Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na „nieludzką ziemię”. Podróżując pieszo, konno oraz rowerem odtworzyliśmy trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki.” Tomasz Grzywaczewski W listopadzie w naszej szkole odbyło się spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim – z wykształcenia prawnikiem, a z pasji – podróżnikiem i reporterem, autorem książki pt. „Przez dziki Wschód”. W 2010r. p. Grzywaczewski zainspirowany historią Witolda Gilińskiego – więźnia, który w 1941r. uciekł z sowieckiego łagru – zorganizował „Long Walk Plus Expedition”. Podczas spotkania z uczniami autor opowiadał o swoich przeżyciach z podróży z Syberii do Kalkuty. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację o niesamowitej wyprawie. Mieli także okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o kulturze i życiu codziennym naszych wschodnich sąsiadów. Prelekcja przedłużyła się i sprowokowała młodzież do głębszych przemyśleń o tym, że warto realizować swoje marzenia. Niecierpliwie czekamy na relację z kolejnej podróży.

Tłusty czwartek

Uroczystość nadania szkole imienia Aleksego Rżewskiego

27 marca 2014r., w 95 rocznicę objęcia przez Aleksego Rżewskiego funkcji prezydenta Łodzi, w UMŁ odbyło się uroczyste nadanie imienia naszemu gimnazjum. Wśród licznie zgromadzonych gości znalazła się rodzina patrona – P. Mirosława Juliańska – córka oraz wnuk z żoną. Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in. pani prezydent, pan wojewoda, senatorowie. Uczniowie przedstawili program słowno- muzyczny. Po części artystycznej nastąpiło przekazanie sztandaru. Miłym zaskoczeniem okazał się występ zespołu Psychocukier. Ich piosenka Gwiazda opowiada o losach naszego patrona. Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem ogromu pracy włożonego w przygotowanie tak doniosłej ceremonii.

Dzień Sportu 2014